USR “Sarajevo 1906” pobjednik Kupa i Prvenstva Federacije BiH

Sarajevo-kup-prvenstvo-zenica-busovaca-2014U Busovači i Zenici 23. avgusta 2014. godine, u idealnim uslovima za takmičenje, održana su Federalna prvenstva za sve kategorije i KUP takmičenje za seniore i seniorke.

Takmičenja su održana u dvije discipline – “Lov ribe udicom na plovak” u Zenici  uz učešće 121 učesnika i “Mušičarenju” koje je održano u Busovači uz učešće 60 učesnika.

Proglašenje pobjednika izvršeno je na takmičarskoj stazi  – reviru I.P. OkO na rijeci Lašvi“ u Busovači uz odličnu organizaciju SRD ”Busovača”.

Prvenstva su održana uz odgađanja zbog  poplave i promjene lokacija takmičenja. Organizacija takmičenja od strane domaćiina u Busovači super  i bez primjedbi. Oko 200 učesnika u Busovači se prijatno osjećalo uz muziku i prijatnu atmosferu. Vrijeme idealno za takmičenje.

Nažalost zbog otuđivanja foto aparata od strane nekog nesavjesnog učesnika nismo u prilici dočarati vam dio atmosfere iz Busovače sa takmičenja, proglašenja pobjednika u mušičarenju, te proglašenja pobjednika u disciplini “Lov ribe udicom na plovak”

Čestitamo svim pobjednicima i učesnicima na fer i korektnom ponašanju i doprinosu da se Federalna prvenstva održe, posebno domaćinu SRD Busovača na prijemu 200 učesnika i dobroj organizaciji Prvenstava Federacije  BiH koje su se prihvatili nakon  otkazivanja takmičenja predviđenog Kalendarom za 2014. godinu

Značajno je napomenuti da su svi sudci i službene osobe sudili na prvenstvu bez ikakvih naknada, kako bi se dio sredstava predviđenih za takmičenja u 2014. godini usmjerio kao pomoć SRD Federacije koja su imala štete od  poplava.

Na kraju takmičenja organizirani su ispiti za sudije u Fly Fishingu. 4 kandidata su položila ispit za sudije (društvene i državne), a za disciplinu “Lov ribe udicom na plovak” 2 kandidata su su položila ispit za sudije.

Postignuti su sljedeći rezultati:

LOV RIBE UDICOM NA PLOVAK

SENIORI EKIPNO ZA PRVENSTVO I KUP F BiH
1. UGSR” Sarajevo 1906” Sarajevo………………1 mjesto
2. SRD”Rudar-Kreka” Tuzla……………………….2 mjesto
3. SRD” Ilijajaš”………………………………………3 mjesto
4. UGSR”Jelah-Tešanj”……………………………..4 mjesto
5. SRD” Vogošča” Vogošča……………………….5 mjesto

SENIORI POJEDINAČNO
1. Pešto Mugdim…………………………………….1 mjesto
2. Dr. Đug Muris……………………………………..2 mjesto
3. Selimović Davor…………………………………..3 mjesto

SENIORKE POKEDINAČNO
1. Bukurević Ermina SRD”Visoko”……………… 1 mjesto
2. Ihtijarević Mersiha…………………………………2 mjesto
3. Vržalić Merdžana…………………………………3 mjesto

U-23 MLAĐE SENIORKE
1. Omerčić Merima…………………………………..1 mjesto
2. Hasanović Munira………………………………….2 mjesto
3. Čanić Meliha………………………………………..3 mjesto

U-23 MLAĐI SENIORI
1. Sarajlić Senad…………………………………….. 1 mjesto
2. Huskić Adis…………………………………………2 mjesto
3. Tubić Emir……………………………………………3 mjesto

JUNIORKE U-18
1. Ferhatbegović Emina………………………………1 mjesto
2. Pinjić Jasmina………………………………………2 mjesto
3.Gavranović Ivana…………………………………….3 mjesto

JUNIORI U-18 EKIPNO
1. UGSR”Bistro” Zenica…………………………….. 1 mjesto
2. SRD”Bosna” Maglaj………………………………..2 mjesto
3. SRD”Nrena” Živinice………………………………..3 mjesto

JUNIORI U-18 POJEDINAČNO
1. Huskanović Adem UGSR”Bistro” Zenica………1 mjesto
2. Kotorić Ernad UGSR”Bistro” Zenica……………2 mjesto
3. Gračić Jasmin SRD”Bosna” Maglaj……………3 mjesto

U-14 KADETKINJE POJEDINAČNO
1. Zubović Belma SRD”Rudar.-Kreka” Tuzla……… 1 mjesto
2. Bosankić Hana SRD”Mrena” Živinice…………….2 mjesto

U-14 KADETI EKIPNO
1. SRD”Mrena” Živinice……………………………….. 1 mjesto
2. SRD”Vrbas” Gornji Vakuf-Uskoplje……………….2 mjesto
3. UGSR”Bistro” Zenica………………………………..3 mjesto

U-14 KADETI-POJEDINAČNO
1. Džinić Mahir SRD “Mrena” Živinice……………….1 mjesto
2.Softić Male SRD”Bosna” Žepče……………………2 mjesto
3. Kotorić Emsar UGSR”Bistro” Zenica”……………3 mjesto

MUŠIČARENJE ( Fly Fishing) EKIPNO

1. USR”Štuka Velika Kladusa………………….1 mjesto
2. USR”Vrbas” Donji Vakuf……………………..2 mjesto
3. SRD”Busovaća” Busovača…………………..3 mjesto
4. USR”Una” Bihać……………………………….4 mjesto
5. SRD”Foujnica” Fojnica………………………..5 mjesto

POJEDINAČNO SENIORI MUŠIČARENJE
===============================
1. Kerkez Mile”USR”Štuka” V.Kladuša………. 1 mjesto
2. Midžić Alen USR”Una” Bihać……………….. 2 mjesto
3. Čavara Frano SRD”Busovača”………………..3 mjesto
4.Kekić Zlatko USR”Štuka” V.Kladuša…………4 mjesto
5. Bristina Sabahudin USR”Vrbas” D.V……….. 5 mjesto
6. Dautbegović Muamer USR”Bugojno”……….. 6 mjesto
7.Imamović Ajdin USR”Fojnica” Fojunica……..7 mjesto
8.Zahirović Semir”Usr”Vrbas” D.Vakuf…………. 8 mjesto
9.Plivčić Armin USR”Vrbas” D. vakuf……………9 mjesto
10.Šabanović Nijaz SRD ”Visoko”……………….10 mjesto

BITRO!
Marcel Kučinski

 

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.