0

Picture%20232[1] - CopyStogodišnjica USR “Sarajevo 1906”
Prošlo je 100 godina kako se mala grupa (ali odabrana) okupila u jednom hotelu u Sarajevu i osnovalo prvo ribolovačko udruženje. Danas, nasljednik tog udruženja je USR “Sarajevo 1906” i ono slavi 100-ti rodjendan.

Datum osnivanja ovog udruženja je i zvanični datum početka organizovanog sportskog ribolova u Bosni i Hercegovini koje je SRS BiH obilježio takmičenjem na Buškom jezeru.

Udruženje je obilježavanje stogodišnjice počelo organizacijom “Male škole ribolova”, postavljanjem svoje web prezentacije na www.usr-sarajevo.ba te na kraju i Kup takmičenjem u lovu ribe udicom na plovak.

Takmičenje je održano na takmičarskoj stazi Drivuša nedaleko od Zenice.

Od 22.09. do 24.09., članovi USR “Sarajevo 1906” su bili domaćini ekipama iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Makedonije, te gostima iz BiH, ekipama iz Jablanice, Goražda, Jajca, Mostara, Ustikoline, Jelaha, Bosanske Krupe i Zenice.

U petak, 22.09. je bilo obezbjedjeno noćenje ekipama iz udaljenijih krajeva. 23.09. je bio dan predviđen za takmičenje te banket i druženje.

Iako revijalnog karaktera, takmičari su bili dobro pripremljeni i nakon žrijebanja, zauzimanja mjesta i pripreme, krenulo se i sa takmičenjem.

Kao što je i praksa na stazi Drivuša, radila je sitna riba, i takmičari su se orjentisali na nju. U toku takmičenja se dalo naslutiti pet-šest takmičara koji će se boriti za prvu poziciju a medju njima su bili: NIKOLA DŽAMPALOV, SMAIL HABIBOVIĆ, TIHOMIR VUKIĆ, ALES KANCLER, RAGIB PILAV i DALIBOR AGBABA.

Međutim, pred sami kraj, takmičar Smajo Habibović “vadi” dvije veće plotice, i pretpostavka posmatrača je da će mu one donijeti prvo mjesto.

Označen je i kraj takmičenja i obavljeno vaganje. Takmičari, gosti i organizatori se spremaju za polazak u hotel “Rimski Most” gdje će biti proglašenje pobjednika i svečani banket.

U hotelu “Rimski Most”, nakon odmora i večere, Proglašeni su pobjednici (Pojedinačni, sektorski i ekipni) te su dodjeljene nagrade, zahvalnice i pohvale, te prigodni pokloni – kako takmičarima, tako i svima onima koji su pomogli organizaciju ovog kupa.

PLASMAN
Pojedinačni:
1. SMAIL HABIBOVIC ZAGREB 4360,0
2. RAGIB PILAV JELAH 3825,0
3. ALES KANCLER PTUJ 3740,0

Ekipno:
1. TPK ZAGREB ZAGREB 5,0 1,0 2,0 2,0 9820,0
2. RD PTUJ PTUJ 14,0 1,0 6,0 7,0 6180,0
3. SARAJEVO 1906 I SARAJEVO 14,0 3,0 5,0 6,0 4420,0

Zahvalnice: HT Mobilne komunikacije, Federalna televizija, “Blinker doo” Sarajevo- prodavnica ribolovne opreme, “Rapala” Sarajevo, prodavnica ribolovne opreme, motel “Rimski most”, www.bistrobih.ba, opština Novo Sarajevo, opština Novi grad, Opština Centar, Opština Stari grad… a i gosti su uručili prigodne poklone domaćinima.

Prigodne poklone i medalje su dobili svi sektorski pobjednici, pojedinačni i ekipni pobjednici, dok je Smail Hebibović, ukupni pobjednik staze, dobio i novčanu nagradu od 200 Eura, a prvoplasirana ekipa TPK Zagreb novčanu nagradu od 400 Eura.

Nakon toga, uz muziku, a koja je započela sa pjesmama iz komšijskih nam država čiji su takmičari bili gosti, započeo je i neslužbeni dio ovog kupa – druženje i pjesma. Opuštena atmosfera uz jelo i piće, stari prijatelji sa vode – braća po strasti, evocirali su uspomene i sala je odzvanjala zvucima pjesme i smijeha.

Lijepo je bilo vidjeti kolo koje je krenulo salom, ljudi za čijim su stolovima bile različite zastave, ljudi-ribara.

Iz ove prethodne rečenice, jedino što je bilo bitno je ovo “ribara”.

Bistro svima, i vidimo se naredne godine!

DETALJNI PLASMANI

SEKTORSKI PLASMAN

A SEKTOR
A – 1. Nikola Džampalov Skoplje 2710,0
A – 2. Dalibor Agbaba Zagreb 2700,0
A – 3. Akim Omerbašić Sarajevo 2100,0
A – 4. Pravoslav Milivojević Čačak 1840,0
A – 5. Ahmet Hadžić Bosanska Krupa 1760,0
A – 6. Esad Vejsilović Sarajevo 1660,0
A – 7. Zvonko Petek Ptuj 1630,0
A – 8. Rafael Grgić Jajce 1530,0
A – 9. Amer Travančić Jelah 1520,0
A -10. Omer Bojić Zenica 670,0
A -10. Bahrudin Vrana Goražde 670,0
A -12. Dalibor Jozić Mostar 440,0
A -13.Senad Džomba Ustikolina 280,0
A -14.Safet Ćilić Jablanica 260,0

B SEKTOR
B – 1. Smail Habibović Zagreb 4360,0
B – 2. Ragib Pilav Jelah 3825,0
B – 3. Mirsad Alagić Sarajevo 2070,0
B – 4. Hikmet Harbaš Bosanska Krupa 860,0
B – 5. Almir Bajrić Zenica 840,0
B – 6. Stanko Žitnik Ptuj 810,0
B – 7. Asim Kasum Jajce 730,0
B – 8. Dževad Džajić Jablanica 450,0
B – 9. Ljubomir Djordjević Čačak 295,0
B -10.Safet Hurić Goražde 250,0
B -11.Fadil Hodžić Mostar 210,0
B -12.Petre Cingarov Skoplje 130,0
B -13.Kenan Omerbašić Sarajevo 115,0
B -14.Sulejman Mujezinović Ustikolina 0,0

C SEKTOR
C – 1. Ales Kancler Ptuj 3740,0
C – 2. Tihomir Vukić Zagreb 2760,0
C – 3. Zoran Kožuharov Skoplje 1820,0
C – 4. Adnan Pešto Sarajevo 980,0
C – 5. Mugdim Pešto Sarajevo 690,0
C – 6. Branko Bojović Čačak 520,0
C – 7. Zijad Grošić Bosanska Krupa 510,0
C – 8. Emir Bojić Zenica 480,0
C – 9. Ismet Borovina Goražde 460,0
C -10.Mustafa Danović Mostar 370,0
C -11.Adnan Mustajbašić Jelah 110,0
C -12.Čazim Arfadžan Jablanica 0,0
C -12.Milo Sac Jajce 0,0
C -13.Nermin Brajlović Ustikolina 0,0

POJEDINAČNI PLASMAN
1. SMAIL HABIBOVIC ZAGREB
2. RAGIB PILAV JELAH
3. ALES KANCLER PTUJ
4. TIHOMIR VUKIC ZAGREB
5. NIKOLA DZAMPALOV SKOPJE
6. DALIBOR AGBABA ZAGREB
7. AKIM OMERBASIC SARAJEVO
8. MIRSAD ALAGIC SARAJEVO
9. PRAVOSLAV MILIVOJEVIC CACAK
10. ZORAN KOZUHAROV SKOPJE
11. AHMET HADZIC BOS.KRUPA
12. ESAD VEJSILOVIC SARAJEVO
13. ZVONKO PETEK PTUJ
14. RAFAEL GRGIC JAJCE
15. AMER TRAVANCIC JELAH
16. ADNAN PESTO SARAJEVO
17. HIKMET HARBAS BOS.KRUPA
18. ALMIR BAJRIC ZENICA
19. STANKO ZITNIK PTUJ
20. ASIM KASUM JAJCE
21. MUGDIM PESTO SARAJEVO
22. OMER BOJIC ZENICA
22. BAHRUDIN VRANA GORAZDE
24. BRANKO BOJOVIC CACAK
25. ZIJAD GROSIC BOS.KRUPA
26. EMIR BOJIC ZENICA
27. ISMET BOROVINA GORAZDE
28. DZEVAD DZAJIC JABLANICA
29. DALIBOR JOZIC MOSTAR
30. MUSTAFA DANOVIC MOSTAR
31. LJUBOMIR DJORDJEVIC CACAK
32. SENAD DZOMBA USTIKOLINA
33. SAFET CILIC JABLANICA
34. SAFET HURIC GORAZDE
35. FADIL HODZIC MOSTAR
36. PETRE CINGAROV SKOPJE
37. KENAN OMERBASIC SARAJEVO
38. ADNAN MUSTAJBASIC JELAH
39. MILO SAC JAJCE
39. CAZIM ARFADZAN JABLANICA
39. NERMIN BRAJLOVIC USTIKOLINA
39. SULEJMAN MUJEZINOVIC USTIKOLINA

EKIPNI PLASMAN
1. TPK ZAGREB ZAGREB
2. RD PTUJ PTUJ
3. SARAJEVO 1906 I SARAJEVO
4. SRD ŠAMPION SKOPJE
5. USR “KRUSNICA” BOS.KRUPA
6. OOSR MORAVA CACAK
7. SARAJEVO 1906 II SARAJEVO
8. SRD “JELAH-TESANJ” JELAH
9. UGSR “BISTRO” ZENICA
10. SRU “ZLATOVCICA” JAJCE
11. SRD GORAZDE GORAZDE
12.”NERETVA” MOSTAR
13.UGSR “GLAVATICA” JABLANICA
14.SRD “HALIL SOFRADZIJA” USTIKOLINA

Ostavite komentar